Derneğimizin eylem planında içerisinde yer alan uluslararası YEG ziyaretlerine ve AB Ağ Etkinliklerine katılımın sağlanması faaliyeti kapsamında Denizli İli Yegleri olarak Bulgaristan ve Romanya’ya ziyaretler gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Bulgaristan’daki ilk ziyaret rotamız; Opaka (Hacıyürük) beldesi ve Popovo Yerel Eylem Grubu Derneği oldu. Ardından;  Zavet-Kubrat Yerel Eylem Grubu ve Glavinitsa Yerel Eylem Grubu olarak devam ettik.

Derneğimiz Bulgaristan’daki çalışma ziyaretlerinin ardından Romanya’da …
Romanya’nın Başkenti Bükreş’te, Türkiye ve Romanya ortaklığı ile kurulan Ticaret ve Sanayi Odasını ve Harmanlı Yerel Grubu Derneği’ni ziyaret ettik.
Romanya Ticaret ve Sanayi Odasını Genel Sekreterinin misafirperverliği eşliğinde verimli bir çalışma ziyareti gerçekleştirdik. Romanya ve Türkiye arasındaki ticari faaliyetler hakkında ve Romanya’ya dair bilgiler aldık.

Avrupa’da 30 yıldır uygulanmakta olan Leader tedbirinin nasıl işlediğine ve nasıl sonuçlar elde ettiklerine dair karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Yeg olarak yapılmış olan çalışmalar ve önümüzdeki süreçte yapacakları faaliyetler hakkında görüşerek verimli çalışma gerçekleştirdik.
Ülkemizde yeni uygulamaya başlayan Leader tedbiriyle ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk.

Bizleri çok güzel şekilde ağırlayan başta Opaka Belediye Başkanı Sayın Mehidin Kadirov Belediye Başkan Yardımcısı Bahar Mustafova ,Belediye Meclis Başkanı Güner Aşimov’ya ,Popovo Yerel Eylem Grubu Temsilcisine, Zavet Kubrat Belediye Başkanı Sayın Ahter Veliyev’e , Glavinitsa Belediye Başkanı Necdet Cevdet’e, Yeg Temsilcilerine, Romanya Ticaret ve Sanayi Odasını Genel Sekreterine ve Harmanlı Yerel Eylem Grubu Temsilcilerine  çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.